Der kommer en dag

Zentropa Productions 2 ApS

Instruktør

Manuskriptforfatter

Scripter

1st AD

3rd AD


Producer

Producer

Producer

Ass. til Sisse Grum

Line Producer, udvikling

Line Producer, forproduktion

Lineproducer

Produktionskoordinator

Produktionsassistent

Runner

Runner

Børnepasser, før/efter

Børnepasser, set

Lacation manager

Location Scout

Location Scout - København


Production Designer

Chef Rekvisitør

Chef Rekvisitør

Set Rekvisitør

Rekvisitør

Rekvisitør

Prod. Design Ass.

Praktikant i preproduktion

Praktikant under optagelser

Maler

Set Håndværker


Fotograf

Operatør A-kamera

Focus puller A-kamera

Operatør B-kamera

Focus puller B-kamera

Video assistent

Steadicam assistent

DIT

DIT


Grip


Belysningsmester

Belyser

Belysningsassistent

Belyser


Tonemester

B-tonemester

Lydassistent

Post tonemester


SFX Supervisor


Chefkostumier

Kostume assistent

Kostume assistent - Fyn

Kostume praktikant


Makeup designer

Makeup

Makeup assistent

Makeup assistent


Stunt Koordinator


Caster, Børn

Casting ass. på set

Casting af statister, Fyn

Caster, Voksen

Caster af statister, Kbh.


Klipper

Klippeassistent

Post Koordinator


Jurist

Bogholderi

Bogholderi


Komponist


Still fotograf

Jesper W. Nielsen

Søren Sveistrup

Sedsel Andersen

Antony Castle

Andreas Bak


Sisse Graum Jørgensen

Julie Rix

Anders Wøldike

Christense Skousen

Karen Bentzon

Tina Winholt

Mouns Overgaard

Liva Prescott

Nina Tipsmark

Nanna Brandt Rishave

TBA

Hanne Olsen

TBA

Lars Valentin

Anders Mangaard Jacobsen (19.01.15-13.02.15)

Lars Valentin


Sabine Hviid

Jacob Carlsen

Trine Jensen

Christina Kallan

Rasmus Balslev (16.03.15-17.04.15)

Gitte Malling (23.02.15-30.04.15)

Kristina Kovacs

Amarya Kramer

Line Windfeldt

Marie Søegaard Tarpøe

Søren Jeppesen


Erik Zappon

Henrik Kristensen

Thomas Holm

Karsten Jacobsen

Anne Skamris

Frederik Haslund

Martin Samsøe

Kristian Hansen

Oliver Lindboe


TBA


Otto Stenov

Noah Lynnerup (start 16.03.15)

TBA

TBA


Martin Saabye Andersen

TBC

TBC

Kristian Eidnes Andersen


TBA


Stine Thaning

Pia Anthony

Ulla Rasmussen

Sarah Thaning


Louise Hauberg

Tina Helmark

Johanna Eliason (09.03.15-27.03.15)

Malin Andersson (07.04.15-13.05.15)


Dennis Albrethsen


Jette Termann

Sanne Tatjana

Anne Magnér

Anja Philip

Andrea Vergara


Janus Billeskov Jansen

Anders Retsloff Pedersen

Line Plougsbæk


Anders Kjærhauge

Gitte Lang

Anse Vognsen


TBA


Christian Geisnæs

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×