Eksperimentet

Nimbus Film

Produktionsselskab


Instruktør / forfatter

Manuskriptforfatter

Indspilningsleder

Scripter


Producer

Producer

Producer assistent

Producer assistent

Lineproducer

Produktions koordinator

Produktions assistent

Transport koordinator

Grønlands "fisker"

Location Scout

Location Scout

Statistkoordinator

Runner

Runner

Runner

Runner

Chauffør/Runner

Barnepige

Barnepige


Fotograf

B-Fotograf

Clapper/Loader

Clapper/Loader

Grip

Grip assistent

Grip

Stillfotograf


Belysningsmester

Belyser

Belysnings assistent


Tonemester

Boomer

Boomer


Production Designer

Production Designer

Chef Rekvisitør

Chef Rekvisitør

Set Rekvisitør

Rekvisitør

Rekvisitør

Rekvisitør assistent

Regi-runner


Chef Kostumier

Chef Kostumier

Kostumier

Chef Sminkør

Casting af børn

Børnecoach

Casting assistent

2. unit caster

Statist koordinator


Postproduktion

Post koordinator

Klipper

Klippe assistent

Lyddesign

B-tonemester

B-tonemester

Foley Artist

Foley Edit

Komponist

Oversætter

Grafiker


Løn / Bogholderi

Løn / Bogholderi


Biler

Kamera, Lys & Grip udstyr

Lydudstyr

Laboratorie

Nimbus Film Production ApS


Louise Friedberg

Rikke de Fine Licht

Peter Kimay

Gjyljeta Berisha


Signe Leick Jensen

Birgitte Skov

Cecilie Anna Christiansen

Jakob Langkjær

Maj-Britt Paulmann Dalsgaard

Louise Kjær-Madsen

Julie Waltersdorph Hansen

Rasmus Christoffersen (Grønland)

Mikisoq Hove Lynge

Jacob-Ole Remming (Grønland)

Anne Magnér (Fyn)

Anne Magnér

Paalo Bisgaard (Grønland)

Malik Gedionsen (Grønland)

Silas Kirkebjerg (Fyn)

Nanna Tronhjem Sørensen

Oliver Borg von Bülow

Pernilla Käthe Kopp

Heidi Chemnitz (Grønland)


Magnus Nordenhof Jønck

Andreas Krohn

Thea Slouborg Andersen (Grønland)

Emil Heinsen (Fyn)

Bo Lundgren

Magnus Kragh Ohmsen (Grønland)

Mark Mavrinac (Uge 35-36)

Christian Geisnæs


Michael Wils

Mathias Asger Rasmussen (Fyn)

Josef Lopez (Fyn)


Håkon Garpestad

Jonas Langkilde (Uge 29-31)

Rune Palving (Uge 32-36)


Nikolaj Danielsen

Martin "Sputnick" Andersen

Jacob Wirth Carlsen (Fyn)

Thomas Karlsen (Grønland)

Eva Maria Hartvig Lund

Trine Jensen (20/7-28/8)

Thomas Dahl (1/7-4/9)

Thomas Willemoes (13/7-31/7)

Janus Chemnitz Kleist (Grønland)


Bente Ulvik

Kathrine Tolo

Anne-Dorthe Eskildsen

Bjørg Serup

Jette Termann

Jette Termann

Stine Caspersen

Gro Terp

Gro Terp


Charlotte Buch

Mette Høst Hansen

Martin Schade

Henrik Bloch

Morten Groth Brandt

Rasmus Winther Jensen

Asser Borgen

Martin Langenbach

Nicolai Linck

Ola Kvernberg

Lisa Qaaviqaq

Tina Schembecker


Lise Krogsgaard

Pernille Norén Rasmussen


Avis Biludlejning

Kameraudlejningen ApS

Jonas Langkilde

Nordisk Film ShortCut

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×